ART / Oil paintings / Oil painting 12597006
nr 1259 7006
Ingrid Almquist
(1915-1993), Sverige
Ingrid Almquist (1915-1993), Sweden, attributed. "Ung glädje". Signerad och dated -74 a tergo. Oil on panel, 93x42 cm,
OIL PAINTING, Ingrid Almquist (1915-1993), Sverige, tillskriven. "Ung glädje". Signerad och daterad -74 a tergo. Olja på pannå, 93x42 cm
Ingrid Almquist, Swedish painter, skådespelare and sångerska born 1915 in Drammen in Norge, dead 1993 in Uppsala.
Withdrawn
Monday June 3 2019
at 18:30:44
Ingrid Almquist
Read more about Ingrid Almquist